sobota, 5 listopada 2016

Posiadanie szczególnego daru sprowadzi na nich... niebezpieczeństwo! Recenzja # Niepowszedni. Porwanie Justyny Drzewickiej.

Witajcie po długiej nieobecności. Przyznam się wam, że mam dużo pracy. Niestety stan mojego zdrowia nie pozwalał mi zająć się blogiem. Dziś wracam do was z nowym tekstem. Powitajcie wyjątkowych bohaterów, którzy wpadli w niezłe tarapaty niczym śliwki w kompot!Niepowszedni. Porwanie - Justyna Drzewicka

Wydawnictwo Jaguar

Data wydania: 30 marzec 2016 r


Za egzemplarz dziękuję Miejska Biblioteka Publiczna w OpocznieNiepowszedni. Porwanie to książka polskiej autorki, Justyny Drzewickiej. Jest to pierwsza część i wprowadzenie do tego magicznego świata. Powieść ta jest osadzona w średniowiecznej krainie.


Główna bohaterka Nila żyje beztrosko wraz ze swoją ukochaną młodszą siostrą i rodzicami. Jeden dzień zmienia jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Zostaje bowiem napadnięta i wraz z Allą, siostrzyczką, porwana przez tabor łowców. To wydarzenie zmusi ją do szybszego dorośnięcia. Nila trafia do niewoli wraz z grupką Niepowszednich. Samborem, Dalko i bezimienną Wodniaczką. Młodzi podczas trudnej wyprawy będą musieli nauczyć się sobie ufać i stworzyć plan ucieczki. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.
W powieści urzekła mnie postać Alli. Jak wiecie, mam słabość do dziecięcych bohaterek. Może przypomina mi nieco Zu z trylogii Mroczne umysły Alexandry Bracken. Dziewczynka z początku boi się wszystkiego. Jest przerażona obecną sytuacją i nie ufa nikomu prócz Nili. Tylko miłość siostrzana trzyma ją przy zdrowych zmysłach. Alla jest wyjątkowym Niepowszednim. Bowiem to hybryda. Posiada dwa dary, z których jeden jest wyjątkowo potężny. Fascynuje mnie to młode dziewczę. Jej ewolucja jest niesamowita. Z dziecka przeobraża się w silną młodą kobietę. Walka z pewną przeciwnością otwiera jej oczy na brutalny świat. Jednocześnie nauczy ją życia. Zachwyca mnie jej wola walki. U boku starszej siostry i w obliczu wielu dramatycznych sytuacji potrafi zachować zimną krew. Jest pomocna dla całej grupy zniewolonych  nastolatków. Alla bardzo mi zaimponowała.Jeśli chodzi o inne postaci to bardzo podoba mi się kreacja Welesa czyli przywódcy złoczyńców. Przysięgam, że gdybym go spotkała w realu to chyba upadłabym z wrażenia i strachu. To okropny człowiek. Straszny wyglądem i duszą. Jest chory i to jeszcze bardziej odbija się na jego wizerunku. Jest zły do szpiku kości i przebiegły jak lis. Dzięki temu jakoś dziwnie go polubiłam. 
Powieść jako całość podobała mi się. Szybko się ją czyta i jest napisana zrozumiałym językiem. Jest ciekawa i wciąga. Praktycznie czyta się ją jednym tchem. Świat przedstawiony w niej jest piękny a zarazem niebezpieczny. Nuta fantastyki w postaci mocy Niepowszednich dodaje jej uroku. 
Polecam ją nieco starszej młodzieży. 15 lat wzwyż. Osoby dorosłe również nie powinny się przy niej nudzić. Wiem to po sobie. Polecam ją każdemu, kto chce przeżyć niesamowita przygodę i zakochać się w pewnym przystojniaku <3


Moja ocena: 7/10


A teraz kilka cytatów:


Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć:


Będzie mi miło jeśli pozostawicie komentarz :)

1 komentarz:

  1. Ostatnio znalazłam tę książkę w księgarni, ale jakoś nie złożyło się żebym ja kupiła, a szkoda. Teraz mam na nią ochotę :D Koniecznie sięgnę po nią w najbliższym czasie, a twoja recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto.
    Pozdrawiam, Basia z bloga ostatniaksiazkoholiczkaa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń